I Naukowo-Szkoleniowa Krajowa Konferencja Biobanków Polskich, Wrocław, 13-14.10.

04 październik 2017 r.

powiększ

Wszystkie osoby zainteresowane biobankowaniem i prowadzeniem badań z wykorzystaniem materiału biologicznego, nie tylko ludzkiego, zapraszamy do udziału w I Naukowo-Szkoleniowej Krajowej Konferencji Biobanków Polskich, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 13-14 października 2017 r. Wydarzenie organizowane jest przez Konsorcjum BBMRI.pl, zrzeszające obecnie siedem polskich biobanków, należące do europejskiej sieci Biobanking and Biomolecular Resources Research Infrastructure – European Research Infrastructure Consortium (BBMRI-ERIC).

Celem konferencji będzie zapoznanie uczestników z aktualnym stanem i planami rozwoju infrastruktury biobankującej w Polsce oraz ułatwienie nawiązania bezpośrednich kontaktów między polskimi instytucjami zajmującymi się przechowywaniem materiału biologicznego.

Program konferencji będzie obejmować:

  • aspekty praktyczne prowadzenia biorepozytoriów, m. in. zastosowanie narzędzi IT i zarządzanie jakością,
  • zagadnienia prawne i bioetyczne związane z biobankowaniem,
  • sesje plakatowe i prezentacje polskich biobanków aktualnie niezrzeszonych w sieci BBMRI.pl,
  • specjalną sesję poświęconą współpracy z firmami z sektora farmaceutycznego.

Organizatorami konferencji są: Członkowie Konsorcjum BBMRI.pl, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły i rejestracja na stronie www.bbmri.pl.

Do pobrania plakat informacyjny i wstępny program konferencji.

Zapraszamy do odwiedzenia strony konferencji: www.eitplus.pl/i-naukowo-szkoleniowa-krajowa-konferencja-biobankow-polskich.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X