List otwarty środowiska naukowego w sprawie redukcji populacji dzików

09 styczeń 2019 r.

powiększ

Polskie Towarzystwo Genetyki Konserwatorskiej LUTREOLA poparło list otwarty środowiska naukowego w Polsce, zainicjowanego przez inicjatywę Nauka dla Przyrody, w sprawie redukcji populacji dzików eurazjatyckich.

Fragment listu: Jako naukowcy oraz eksperci zajmujący się profesjonalnie ochroną i zarządzaniem zasobami środowiska przyrodniczego, w tym także leśnictwem i gospodarką łowiecką, czujemy się zobowiązani do zaapelowania do Pana Premiera o uchronienie kraju od fatalnych konsekwencji gospodarczych i środowiskowych w związku z decyzją Ministerstwa Środowiska o tzw. depopulacji (skoordynowanym odstrzale redukcyjnym, zmierzającym do maksymalnego obniżenia liczebności populacji) dzika w Polsce jako elementu walki z ASF [afrykański pomór świń - przyp. red.].

Sygnatariusze listu postulują o natychmiastowe wstrzymanie planowanych masowych i wielkoobszarowych odstrzałów dzików w Polsce.

Pełny tekst listu:

Chęć podpisania się pod listem zgłosić można za pośrednictwem niniejszego FORMULARZA.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X