Podsumowanie konferencji "Nauka w służbie Przyrody (...)"

06 październik 2017 r.

powiększ

Wszystkim uczestnikom zeszłotygodniowej konferencji „Nauka w służbie Przyrody - genetyka konserwatorska i przeciwdziałanie inwazjom biologicznym” dziękujemy za udział. To dzięki Państwa aktywnemu udziałowi udało się osiągnąć cele konferencji, którymi były transfer wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie najlepszych praktyk ochrony przyrody, opartych na dorobku genetyki konserwatorskiej, i przeciwdziałania zagrożeniu dla rodzimych ekosystemów ze strony obcych gatunków inwazyjnych, oraz promocja międzysektorowej i międzynarodowej współpracy w wymienionych obszarach.

 

Podsumowując konferencję warto zauważyć, że w trakcie sześciu sesji referatowych wysłuchać można było 19-stu prelekcji, a w trakcie sesji posterowych - zapoznać się z ośmioma plakatami naukowymi. Wśród prelegentów i autorów posterów znaleźli się zarówno naukowcy, jak również przedstawiciele organizacji pozarządowych i studenci. W ciągu dwóch dni konferencji zarejestrowano 61 uczestników – naukowców, przedstawicieli służb odpowiedzialnych za ochronę przyrody, przedstawicieli organizacji pozarządowych i leśników, w tym gości z Islandii, Szwecji, Holandii, Rosji, Czarnogóry, Turcji i Wietnamu.

Mamy nadzieję, że zarówno dobór tematów prelekcji, jak również organizacja konferencji spełniły Państwa oczekiwania i że zechcecie Państwo wziąć udział w organizowanych przez nas wydarzeniach w przyszłości. Pozwalamy sobie w tym miejscu wyrazić nadzieję, że uda się nam nadać konferencji poświęconej genetycznym podstawom ochrony przyrody charakter cykliczny, zwłaszcza w kontekście braku konferencji dedykowanej genetyce konserwatorskiej, skierowanej do naukowców i praktyków ochrony przyrody w Polsce.

Ponawiamy również zaproszenie do współpracy w ramach Polskiego Towarzystwa Genetyki Konserwatorskiej LUTREOLA (więcej informacji na stronie http://lutreola.pl/stowarzyszenie/czlonkostwo/).

Pragniemy poinformować, że, zgodnie z zapowiedzią podczas konferencji, dostępna w wersji elektronicznej jest już monografia „Genetyka konserwatorska w Polsce - teoria i praktyka", wydana w ramach projektu "Nauka w służbie przyrody - ochrona puli genowych gatunków ssaków zagrożonych i bliskich zagrożeniu wymarcia poprzez transfer wiedzy i wymianę doświadczeń w zakresie najlepszych praktyk w genetyce konserwatorskiej teriofauny”. Publikacja dostępna jest pod adresem http://lutreola.pl/main_libs/files/assets/1/Projekty/GENETYKA%20z%20okladka%20kompresja.pdf.

Przypominamy też przypomnieć o możliwości pobrania „Księgi abstraktów konferencji „Nauka w służbie Przyrody - genetyka konserwatorska i przeciwdziałanie inwazjom biologicznym” na stronie http://lutreola.pl/main_libs/files/assets/1/Projekty/KONFERENCJA_EOG_-_KSIeGA_ABSTRAKToW.pdf.

Z poważaniem,

Komitet Naukowo-Organizacyjny

 

Konferencja organizowana w ramach projektu Nauka w służbie przyrody ochrona puli genowych gatunków ssaków zagrożonych i bliskich zagrożeniu wymarcia poprzez transfer wiedzy i wymianę doświadczeń w zakresie najlepszych praktyk w genetyce konserwatorskiej teriofauny oraz Wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w badaniach i kontroli populacji obcych gatunków inwazyjnych w Polsce i na Islandii finansowanych ze środków:

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X