Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjno-Naukowego oraz Instytutu Badań nad Bioróżnorodnością Uniwersytetu Szczecińskiego, Federacji Zielonych „GAJA” i Polskiego Towarzystwa Genetyki Konserwatorskiej, serdecznie zapraszamy do udział w konferencji „NAUKA W SŁUŻBIE PRZYRODY – GENETYKA KONSERWATORSKA I PRZECIWDZIAŁANIE INWAZJOM BIOLOGICZNYM”.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 września 2017 r., w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. A. Mickiewicza 16a w Szczecinie.

Celem Konferencji jest:

  • transfer wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie najlepszych praktyk ochrony przyrody opartych na dorobku genetyki konserwatorskiej oraz przeciwdziałania zagrożeniu dla rodzimych ekosystemów ze strony obcych gatunków inwazyjnych,
  • promocja międzysektorowej i międzynarodowej współpracy w wymienionych obszarach.

Zapraszamy szczególnie służby odpowiedzialne za ochronę przyrody, naukowców zajmujących się ochroną przyrody, leśników, samorządowców, studentów, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wszystkich innych zainteresowani tematyką obcych gatunków inwazyjnych i możliwością wykorzystania osiągnięć genetyki w ochronie przyrody.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny. Nie ma ograniczeń liczby uczestników z jednej instytucji.

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej programem Konferencji i gorąco liczymy na Państwa zainteresowanie i obecność.

Chęć udziału w Konferencji zgłosić można za pośrednictwem zamieszczonego poniżej formularza zgłoszeniowego, na adres ptgk@lutreola.pl.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM

ZAPROSZENIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIA PLAKATU

WYTYCZNE PRZYGOTOWANIA PLAKATU NAUKOWEGO


Komitet Organizacyjno-Naukowy:

  • dr inż. Jakub Skorupski – Federacja Zielonych „GAJA”
  • dr hab. inż. Przemysław Śmietana, prof. US, dr Magdalena Szenejko – Uniwersytet Szczeciński
  • dr inż. Remigiusz Panicz, dr inż. Sławomir Keszka, dr hab. inż. Arkadiusz Terman, dr hab. inż. Katarzyna Wojdak-Maksymiec – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • dr Magdalena Moska, dr inż. Magdalena Zatoń-Dobrowolska – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • mgr inż. Marek Budniak – Fundacja AQUARIUS

Organizatorzy:

Konferencja organizowana w ramach projektu Nauka w służbie przyrody ochrona puli genowych gatunków ssaków zagrożonych i blis-kich zagrożeniu wymarcia poprzez transfer wiedzy i wymianę doś-wiadczeń w zakresie najlepszych praktyk w genetyce konserwatorskiej teriofauny oraz Wymiana wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk w badaniach i kontroli populacji obcych gatunków inwazyjnych w Polsce i na Islandii finansowanych ze środków:

Księga streszczeń prelekcji i posterów naukowych dostępna jest poniżej:

KSIĘGA ABSTRAKTÓW

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X