Skład Zarządu w kadencji 2015-2020         


dr inż. Jakub Skorupski, Prezes

Genetyk, absolwent biologii na Uniwersytecie Szczecińskim i biotechnologii na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Rozprawę doktorską nt. genetyki inwazyjnej norki amerykańskiej (Neo-    vison vison) obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zaintere-   sowania naukowe obejmują genetykę konserwatorską, genomikę oraz biologię konserwatorską, zwłaszcza krytycznie zagrożonej wymarciem norki europejskiej (Mustela lutreola). Zapalony społecznik, prywatnie mi-  łośnik dobrej prozy, muzyki nierozrywkowej, długich spacerów i podróży.


dr hab. inż. Przemysłw Śmietana, Wiceprezes 

Ekolog sensu stricte, zaangażowany w problematykę Ekologii jako nauki badającej przyczyny rozmieszczenia i liczebności organizmów. Kierownik Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Szczecińskiego. Od ponad 20 lat prowadzi badania i działania służące zachowaniu rodzimych gatunków raków. Działalność społeczna skoncentrowana na ochronie szeroko rozumianych zasobów przyrodniczych Pomorza. Dawniej zapalo-   ny wędkarz, obecnie w wolnych chwilach uwielbia fotografować przyrodę.


dr hab. inż. Katarzyna Wojdak-Maksymiec, Sekretarz

Doświadczony nauczyciel akademicki, genetyk, adiunkt w Katedrze Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół genomiki funkcjonalnej, a zwłaszcza problematyki dziedzicznej odporności na infekcje u zwierząt. Prywatnie odznacza się "zacięciem" społecznym, któremu upust daje również w fundacji "Wolni od Niemocy". Interesuje się psychologią, jej pasja to ogród i dobry kryminał.


Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia X